Baybars ALTUNTAŞ Başarı Öyküsü

ABD'de geçen yıl düzenlenen Girişimciler Zirvesi'ne davet edilen 275 girişimciden birisi olan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özel mektubunu ABD Başkanı Barack Obama'ya veren girişimci 41 yaşındaki Baybars Altuntaş, yaşam ve başarı öyküsünü bir kitapta topladı.

Başından geçenleri ve 'Girişimciliğin 81 Sırrı'nı anlattığı 'Otobüsten İndim BMW'ye Bindim' adlı kitap 6 baskıya ulaşıp çok satanlar listesinde ilk sıralara yükselirken, ilk baskısının geliri de Van'daki depremzedelere bağışlandı.

İstanbul'da doğan ve Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olan Altuntaş, öğretmen bir annenin çocuğu olduğunu belirterek, "Param ve torpilim yoktu. Ama başarılı oldum. Siz de olabilirsiniz. Yeter ki isteyin" dedi. Üniversitede okurken 1991 yılında Franchising Derneği'ni, 1992 yılında da Deulcom International isimli İngilizce eğitim ve çeşitli kursların verildiği işyerini kurduğunu bildiren Altuntaş, başarmak için çalışmak ve istemek gerektiğini vurguladı.

'ARKADAŞLAR ÖZEL OTOMOBİL, BEN OTOBÜSLE OKULA GİDERDİM'

Girişimcilikle ilgili şov programlarına da katılan, Türkiye'nin değişik üniversitelerinde 'Sıfırdan Nasıl Patron Olursunuz?' konulu seminerler veren Altuntaş, kendi özgün başarısının sırlarını herkesle paylaşmak istediğini belirtirken şunları söyledi:

"Orta halli bir ailem vardı. Üniversitede okurken, arkadaşlarımın çoğu özel otomobilleriyle okula gelir ya da babalarının şoförleri onları okula bırakırdı. Ben ise otobüsle okula gelirdim. 'Batsın bu dünya' diyerek isyan edebilirdim. Ama yapmadım. İçimdeki girişimcilik ruhu sayesinde kendi işyerlerimi kurdum. Hayallerimin ve iş fikirlerimin peşinden gittim. Yaşadıklarımın insanlara örnek olmasını istediğim için de bu kitabı yazdım. Başardığım için herkesin başaracağını düşünüyorum. Çünkü güzel ülkem, bu imkanı herkese veriyor."

DRAGON OLDU

Girişimciliği ve Obama ile görüşmesinden sonra 22 ülkenin 110 dragonundan biri seçilerek bu alandaki dünyanın en önemli şov programında yer alan Altuntaş, bir çok kez çeşitli yarışmalarda 'Yılın Girişimcisi' seçildi. Kitabının bu kadar kısa sürede 6. baskıyı yapıp en çok satanlar listelerinde ilk sıraya çıkmasını değerlendirirken, "Bu alanda daha çok yabancıların yazdığı kitaplar var. Ben bizim toplumumuza, bizim bireyimize ve iş hayatımızın realietelerine göre prensipler oluşturduğum için çok tutulduğunu sanıyorum" diyen Baybars Altuntaş, katıldığı dünya girişimcilik zirvesine Türk damgası vurduğuna inandığını söyledi. 

Baybars ALTUNTAŞ'ın kitabının tanıtımına buradan ulaşabilirsiniz.

Kategori: Girişimcilik
|
Gösterim: 14766
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip