Güvenli İnternet Kullanımı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından hayata geçirilen 'güvenli internet uygulaması' 1 ayda 100 bini aşkın abone tarafından tercih edildi. 

Toplam 13 milyona yakın ADSL ve mobil internet abonesi bulunan Türkiye'de güvenli internet uygulamasına yapılan başvuruların az olması dikkat çekiyor. İnternet Kurulu Başkanı Serhat Özeren, "Güvenli internete geçiş yöntemlerinin kullanılan operatöre göre farklılık göstermesi bu hizmeti almak isteyen birçok aileyi engelliyor." dedi. Türkiye'de ebeveynlerin bilgisayar okuryazarlığı konusunda tecrübesiz olduğuna dikkat çeken Özeren, "Sivil toplum kuruluşlarının (STK), bir an önce güvenli internet seminerleri düzenleyerek aileleri bilinçlendirmesi gerekiyor." ifadelerini kullanıyor.

Türkiye'de 10 milyona yakın aboneye internet hizmeti sunan TTNET, abonelerine 'güvenli internet hizmeti'ni 'onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr' adresi üzerinden veriyor. Online işlem merkezi sayfasına giren abonelerin karşısına kullanıcı adı ve şifre isteyen bir sayfa geliyor. Online işlem merkezini hiç kullanmamış abonelerin, girdikleri sayfadan 'Üye ol' linkine tıklayarak kullanıcı adı ve şifre edinmesi gerekiyor. TTNET kullanıcıları kullanıcı adı ve şifresi ile girdikleri sayfadan güvenli internet hizmeti linkine tıklayıp 'Aile Profili' veya 'Çocuk Profili' tercihinde bulunabilir.

Kategori: Teknoloji
|
Gösterim: 4418
Yayın Tarihi

Bu sitenin altyapısı ve tasarımı, yönetilebilir web projelerini en iyi yorumlayan sanatçılar tarafından hazırlanmıştır.

Sizde kendinize ait böyle güzel bir internet sitesi istiyorsanız, benimle irtibata geçebilirsiniz.

© 2017 - Muhammed Enes AYDÜZ - Joomla! Profesyoneli

Joomla! Ekip